Inspector Lichidari Daune Auto (Cluj-Napoca) [Romania]

Inspector Lichidari Daune Auto (Cluj-Napoca)

Data introducerii: 21 iunie 2023

Expira la: 31 iulie 2023

Responsabilitati:

  • Intocmeste documentele specifice dosarelor de daune (acte de evaluare, devize, corespondenta cu asiguratul sau cu organele abilitate in cercetarea evenimentelor ce stau la baza dosarelor de daune, solicitare expertize);
  • Stabileste solutiile tehnologice de readucere a obiectului asigurat la starea de dinaintea producerii evenimentului sau, dupa caz, solutiile tehnologice de evaluare a cuantumului daunei;
  • Intocmeste referatele de plata a dosarelor de dauna instrumentate si face propunerea achitarii sumelor corespunzatoare, dupa o verificare atenta a incadrarii evenimentului in conditiile de asigurare si dupa o verificare a cuantumului daunelor solicitate de asigurat;
  • Opereaza dosarele de daune in programul informatic.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate, preferabil profil tehnic;
  • Experienta profesionala de minim 1-3 ani in domeniul asigurarilor ori asimilat daunelor auto;
  • Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel), nivel mediu;
  • Orientare spre performanta excelenta;
  • Asumarea responsabilitatii, proactivitate;
  • Flexibilitate si adaptare la schimbare;
  • Spirit de echipa, relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
  • Creativitate, deschidere catre inovatie si diversitate.

Post a Comment

Previous Post Next Post

Sponsored Ads

نموذج الاتصال