Telephone Account Manager, MLE- Bucuresti

Ce ne dorim?

Dorim sa ne completam echipa de Telephone Account Management cu un coechipier pe care sa ne putem baza si alaturi de care sa putem construi.
Persoana pe care o cautam ne dorim sa prezinte abilitati in domeniul vanzarilor, astfel incat sa oferim clientilor o experienta bazata pe incredere si parteneriat.

Responsabilitatile principale:

Iti lasam mai jos descrierea activitatii unui coleg ce ocupa o pozitie similara in echipa, pentru a-ti face o idee mai clara asupra rolului:

  • Stabileste si mentine o buna relatie de comunicare si colaborare cu clientii din portofoliul pe care il administreaza;
  • Solutioneaza solicitarile clientilor din portofoliu, avand atat suportul managerului, cat si al echipei din care face parte;
  • Identifica oportunitati de vanzare, promoveaza si propune solutii de telecomunicatii, internet si televiziune clientilor, pentru atingerea obiectivelor;
  • Promoveaza si propune solutii noi de digitalizare clientilor din portofoliu, solutii care ajuta la imbunatatirea proceselor interne;
  • Atinge obiectivele stabilite de companie ca target prin vanzare consultativa;
  • Contacteaza proactiv clientii cu ocazia campaniilor.

Cunostinte si competente:

  • Minim 6 luni experienta in domeniul vanzarilor;
  • Studii medii finalizate cu diploma de BAC;
  • Capacitate de invatare si comunicare;
  • Dinamism;
  • Abilitati in domeniul vanzarilor, negocierii, managementului de conturi si management de portofoliu;
  • Dorinta de indeplinire a obiectivelor in termenele date, atingand rezultatele asteptate;
  • Cunostinte legate de Internet si servicii de date;
  • Procesare text, tabele, grafice.

Post a Comment

Previous Post Next Post

Sponsored Ads

نموذج الاتصال